خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]

سه شنبه 14 آبان 1398
م : لوله کشی ، لوله کشی آب ، ن : ارشیا

مبانی لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان

لوله های فاضلاب و دیگر لوله ها در ساختمان های در درحال حاضر تولید بدلیل وجود دیگر مصالح بایستی گزینه دقت قرارگیرند تا مورد جراحت قرار نگیرند . با قرار دادن كارتن یا این که مقوا در ذیل لوله های ساختمان و فاضلاب از جراحت آن پرهیز فرمایید . 


لوله را از شی ها و مصالح ساختمانی به دور نگه دارید . بعد از آن آزمایش و تأیید مهندس ناظر , مسیر لوله کشی فاضلاب با به کار گیری از ملات سبك پوشانده شود تا از جراحت احتمالی مصون گردد . 


تمام فرآیند لوله کشی را با بازرس هماهنگ فرمایید 

هر سطح از لوله کشی را با بازرس دستگاه نظارتی اداره آب و فاضلاب مرزو بوم هماهنگ نمایید تا بعداز اجرای پروسه پایانی به ایراد نخورید . مقدمه پیش از اجرای لوله کشی سرد و گرم ساختمان , نقشه‌ی انشعابات جریان آب را به بازرس ذی‌ربط نشان دهید و تایید اول را از وی بگیرید . 


تمام سوراخ‌ها و محل گذر لوله‌های آب بایستی بوسیله بازرس باز‌نگری شوند . همینطور خوبتر است روند لوله کشی آب ساختمان با بازرس هماهنگ شود تا بعد از اتمام کار , از سمت دستگاه نظارتی مشکلی برایتان بوجود نیاید . 


حفظ از لوله ها برعلیه روشنایی خورشید : 

لوله های فاضلاب از کالا پلیمر در حالتی که علیه روشنایی خورشید به طریق بدون واسطه قرارگیرند سبب جراحت دیدن لوله می شود . پس درلوله کشی فاضلاب هنگام ساختمان سازی روی آن را با یک عایق بپوشانید . 


خودداری از پارگی و یخ زدی لوله ها : 

چنانچه لوله کشی فاضلاب در فصل سوز و سرما انجام می گیرد احتمال دارد مبتلا پارگی و یا این که یخ زدگی شوند . براین اساس کارمندان لوله کش بایستی بعداز اجرای سیستم لوله كشی و انجام آزمایش های متعدد , آب كل سیستم را تخلیه نمایند و یا این که این‌که آن‌ها میتوانند از آب نمک به کارگیری نمایند تا در صورتیکه آب در نصیب هایی از لوله باقی ماند قابلیت یخ‌زدگی آن کمتر شود . 


قرار ندادن وزن مضاعف بر روی لوله های ساختمان : 

تحت عنوان یك اصل كلی , بدون هیچ تردیدی مجاز به اعمال وزن مازاد روی لوله های نصب شده نمی باشیم . از قرار دادن وزن شیر آلات بهداشتی , وزن شیرهای با اهمیت و فرعی واحدها , وزن كلكتورها و… روی لوله ها بپرهیزید . هزینه لوله کشی آب ساختمان : 

با ارتقا ساختمان سازی در تهران وسیع و نیاز به لوله کشی آب امروزی و نو و از کار افتادن تکنیک ها و شیوه های کهن و حزن مردمان از گونه های معضلات در تاسیسات لوله کشی ساختمان سبب شده که لوله کشی امروزی جای لوله کشی کهن را بگیرد . 


ولی همین لوله کشی امروزی نیز بوسیله اشخاصی کم تجربه که با به کارگیری از لوله های مضاعف ضعیف مبادرت به لوله کشی آب در ساختمان می نمایند منجر به‌وجود وارد شدن ایرادات متعددی بعد از انتها کار گردیده اند . 

بایستی هنگام تعیین یک سرویس کار سیار توجه اضطراری نمایید چون در شرایطی که در تعیین لوله کش کوتاهی فرمایید عواقب بعداز انتها کار دوچندان برای شما دشوار خواهد بود . جهت درست شیر آب سرد و گرم را در لحاظ بگیرید 

در اتصالات پایانی لوله کشی ساختمان , به دلیل درست شیر آب سرد و گرم اعتنا فرمایید . شیر آب سرد بایستی به جهت راست استفاده کننده و شیر آب گرم بایستی در جهت چپ قرار گیرد . 


همینطور خوب تر است از المان‌های رنگی برای آشکار کردن مدل شیر‌ها به کار گیری نمائید . تحت عنوان استاندارد , پذیرفته شده که رنگ آبی رنگ نشان‌دهنده‌ی آب سرد است و آب گرم با رنگ قرمز رنگ معرفی می‌گردد .