خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]

سه شنبه 12 شهريور 1398
م : کولر ، کولر گازی ، ن : ارشیا

خرید یو پی اس کولر گازی

با این حال مصرف بسیار بالا از کولر گازی ان را تبدیل به یگانه از وسایل الکتریکی آسیب پذیر در برابر اختلالات برق شهری کرده است. در چنین مواردی یو پی اس برای کولر گازی به کمک ما می‌آید. این وسیله یکتا از وسایل بسیار پر کاربرد برای کولر گازی است.

معمولا در چنین مواقعی برای نگهداری از کولر گازی در برای آسیب‌های احتمالی و افزایش طول عمر آن توصیه می‌شود از یو پی اس برای کولر گازی کولر گازی که نوعی سیستم برق اضطراری است استفاده کنید. بعد اگر جز کاربران کولر گازی هستید حتما آشنایی و شیوه خرید یو پی اس کولر گازی می‌تواند برای شما مفید باشد.

یو پی اس چیست؟

همانطور که می‌دانید نوسانات و اختلالات در شبکه برق رسانی شهری، به خصوص در تابستان که مصرف برق بالا است، عموما با مشکل روبرو می‌شود و ممکن است بسیاری از کسان در منطقه‌های گوناگون از شهر با قطعی برق یومیه روبرو شوند. این دشوار برای افرادی که از وسایل برقی مانند کولر گازی بهره‌گیری می‌کنند می‌تواند دردسرساز باشد زیرا کمپرسور کولرهای گازی احد از آسیب‌پذیرترین قطعات در مساوی نوسانات و قطعی برق است.

از این رو شما با وسیله‌ای به نام یو پی اس می‌توانید حتی در مواقعی قطعی برق از کولر گازی نیز بهره‌گیری کنید و مانع ویران شدن کمپرسور آن نیز شوید. یو پی اس وسیله‌ای است که به عنوان یک منبع تغذیه بدون توقف عمل می‌کند. علاوه بر این یو پی اس برای کولر گازی به عنوان تنظیم کننده ولتاژ و تثبیت کننده نیز در موارد مختلفی نیز به پیشه می‌رود.

حال احتمالاً با خودتان بگویید که یو پی اس چه فایده‌ای دارد و چرا خرید آن برای کولر گازی توصیه می‌شود.؟ بگذارید جواب این سوال را با یک برآورد ساده برای شما توضیح دهیم. همانطور که می‌دانید کولر گازی یکی از وسایل پر مصرف است یعنی کولر گازی نزدیک ۸۰ درصد از انرژی برق را دریافت می‌کند و آن را تبدیل به انرژی حرارتی و یا سرمایشی می‌کند.

هنگام خرید یو پی اس به چه نکاتی پروا کنیم؟

میزان توان مصرفی یو پی اس

به جرات می‌توان گفت که یگانه از مهم‌ترین نکاتی که قبل از خرید یو پی اس باید به آن پروا کرد، مقایسه نا یو پی اس و طاقت مصرفی کولر گازی است. برای مقایسه این جستار پیش درآمد بایستی میزان تاب مصرفی کولر گازی را شناسایی کرد و یا اگر یو پی اس را برای چندین کولر گازی می‌خواهید بهره‌گیری کنید می‌توانید نا مصرفی تمام کولرها را با یکدیگر جمع بزنید.

حال برای انتخاب یو پی اس باید به سراغ مدلی بروید که حداقل طاقت مصرفی آن ۱٫۲۵ مساوی نا مصرفی دستگاه‌های متصل به آن باشد. اینگونه یو پی اس برای کار کردن بیچارگی به صرف تمام نا خود را ندارد و در نتیجه درازا عمر بیشتری خواهد داشت.

انتخاب باطری پسندیده برای یو پی اس

یکی از شرط‌های اصلی و بسیار بایسته برای عملکرد درست یو پی اس، انتخاب باطری مناسب است از این جهت دقت بسیاری در برگزیدن و خرید باطری برای یو پی اس کولر گازی داشته باشید. علاوه بر این لازم به ذکر است که در برخی موارد چون یو پی اس ناچار به بردباری نا بسیار بالا را دارد باتری‌های داخلی نمی‌تواند پاسخگو باشد در  نتیجه بایستی از باتری بیگانه کاربرد کرد بعد هنگام خرید حتما نوع باتری که داخلی باشد یا خارجی را نیز فاکتور کنید.


میزان سررسید حمایت یو پی اس

همانطور که قبل‌تر نیز اشاره کردیم، گرد از مهم‌ترین انگیزه ها به کارگیری یو پی اس اثناء قطعی برق است در نتیجه مدت زمان حمایت یو پی اس برای کولر گازی جز گرد از مهم‌ترین فاکتورها اثناء خرید است که معمولا میزان سررسید پشتیبانی را پی از تعیین توان مصرفی دستگاه‌های متصل به آن می‌توان مشخص کرد.نرم افراز مدیریت در یو پی اس

یکی از نکات دیگری که هنگام خرید یو پی اس برای کولر گازی باید به آن پروا کرد، بررسی نرم اسباب مدیریتی آن است. این نرم انگیزه ها که دربرگیرنده مهار و رصد کردن یو پی اس می‌شود قابلیت کنترل از راه بعید نیز دارد که چنین امکاناتی بایستی در نرم اسباب مدیریتی آن هستی داشته باشد. علاوه بر این در بعضی از مدل‌های پیشرفته، این نرم اسباب قابلیت ذخیره‌سازی اتواتیک را نیز دارد که بی گمان مدیریت آن را آسان‌تر می‌کند.


سیستم حفاظتی یو پی اس

اگر بخواهیم سیستم حفاظتی یو پی اس را در یک جمله برای شما خلاصه کنید باید بگوییم که یک یو پی اس زمانی از کیفیت بالایی برخوردار است و می‌تواند به عنوان یک وسیله کارآمد تلقی شود که سیستم حفاظتی بالای آن بتواند کولر گازی را در برابر بروز هر نوع مشکلی همانند افت یا افزایش شدید و اتفاقاً ولتاژ برق، دو فاز شدن برق ورودی، رعد و برق، پیوست معکوس باطری، تهی سازی غیر مجاز باطری و یا افزایش بیش از حد دمای داخل یو پی اس، محافظت کند.


شکل موج خروجی یو پی اس

معمولا انواع مدل یو پی اس حائز سه گونه شکل موج خروجی مربعی، شبه سینوسی و یا سینوسی هستند که اثناء خرید حتما باید به شکل آن توجه داشت زیرا در هر کدام از این شکل‌ها مناسب دستگاه مختلفی است. به طور نمونه اگر کولر گازی شما قدرت کم یا متوسطی داشته باشد گزینش یو پی اس با شکل موج خروجی مربعی یا شبه سینوسی می‌تواند مناسب باشد و برای کولر گازی‌های زیاد پر قدرت نوع سینوسی گزینش خوبی است.


چک کردن پارامترها

چک کردن پارامترهای یو پی اس اثناء خرید آن نیز یکی از مسائل مهمی است که باید به آن پروا کرد. از دسته پارامترهای یو پی اس مواردی همانند درصد اضافه بار و جریان شارژ است که تنظیم صحیح آن‌ها مایه عملکرد درست و بهینه یو پی اس برای کولر گازی می‌شود. حال در بعضی از مدل‌ها این پارامترها قابل تنظیم است ولی بعضی از شرکت‌های فرآوری کننده تنظیمات مربوط به پارامترها را از پیش تنظیم کرده‌اند و دیگر غیر قابل تغییر هستند.